Chata

Dnes vás zavedu k chaloupce, kterou jsem objevil v hlubokých lesích chráněné krajinné oblasti Brdy, když jsem se vydal prozkoumat má oblíbená místa, o kterých jsem štěkl ve své knize S Tuláčky cestou necestou.

Byl zimní den. Na obloze se proháněli kámoši Mračouni, zimní větřík zlehka vanul a já si poštěkával, že je určitě jeden z mála posledních dní, kdy se toulám bez sněhu.

Toulal jsem se hlubokými lesy mých oblíbených Brd. Co chvilku jsem se prosvištěl pod vysokými stromy, co chvilku jsem se vydal po pěšince neznámo kam. Objevil jsem mnoho stop mých lesních kámošů, objevil jsem mnoho krásných zákoutí.

Svištěl jsem hlubokým lesem s větrem o závod a s radostí v kožíšku. Merčil jsem koberce mechu i borůvčí, merčil jsem mraveniště i kapradí. Svištěl jsem stále kupředu a nic mne nemohlo zastavit.

Když vysoké stromy nahradil les plný mladých rozčepýřených stromků, vrátil jsem se zpátky na cestu a tlapkal jsem po boku člobrdice. Po boku člobrdice tlapkal jsem pomalu a užíval si vše, co mi les nabízí. Užíval jsem zimní vůni lesa, užíval jsem si nedotčenou přírodu.

Tlapka střídala tlapku. Já si spokojeně tlapkal hlubokým lesem. Do kroku jsem si spokojeně vrtěl chvostem, když jsem protlapkal zatáčkou a jen pár kroků přede mnou zmerčil jsem místo zářící do dálky.

Jen co jsem zmerčil místo zářící do dálky, kopnul jsem do vrtule a svištěl jsem kupředu rychleji než rychle. Zvědavost mne hnala kupředu, chvost mne popoháněl. Usvištěl jsem mnoho rychlých kroků a v mžiku jsem byl u svého cíle.

Dosvištěl jsem k chaloupce na rozcestí, která září do dálky krémově žlutou barvou. Dosvištěl jsem k chaloupce, která svou barvou rozzářila okolní les. Dosvištěl jsem k chaloupce, která dodává hlubokému lesu útulnost.

Několikrát jsem chaloupku obtlapkal, prozkoumal jsem několik blízkých pěšinek. I když jsem měl blízké okolí chaloupky v merku, stále jsem nemohl uvěřit svým očadlům. Objevil jsem totiž jednu z mnoha pohádkových brdských chaloupek, která není ničím podobná ostatním brdským pohádkovým chaloupkám.

Líbí se vám mé příběhy a mou knihu doma ještě nemáte? Nevadí ;) Kniha je stále v prodeji a zakoupit si jí můžete zde: https://www.bookla.cz/eshop/zbozi/10000422. Kdo by chtěl mou knihu s věnováním, napište mi.

 

Tip na ubytování

 

Až se v mých stopách kamarádi vydáte a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím hotel Pod Kokšínem. Hotel se nachází na samotném okraji CHKO Brdy, odkud je to jen co by pro kostičku dosvištěl do pohádkové přírody.