Meteoradar Brdy - Praha

 

Kraj: Středočeský 

 

Okres: Příbram

 

GPS souřadnice: 49.6582856N, 13.8178039E

 

Meteoradar na vrcholu Praha naleznete zde: https://mapy.cz/s/celohalule

Dnes vás zavedu k meteoradaru, který se nachází v hlubokých brdských lesích na vrcholu Praha.

Tlapkal jsem po stopách knihy S Tuláčky cestou necestou a přemýšlel jsem nad tím, kam jsem ještě netlapkal. Tlapky mne nesly po červené lesní cestě hlubokým lesem, když mi štěklo, že je to jen co by pro kostičku dosvištěl k meteoradaru. Opustil jsem červenou lesní cestu a v mžiku jsem svištěl měkoučkou lesní cestou plnou super bájo hlubokých louží k mému dnešnímu cíli.

Svištěl jsem hlubokým lesem. Všude, kam očadlo dohlédlo, rostly vysoké stromy. Pod stromy merčil jsem mnoho tajemných pěšinek. Kam ty vedou, to by mne zajímalo. Nevydal jsem se totiž ani po jedné. Tlapkal jsem krásnou lesní cestou a následoval jsem vůni bahýnka, která mne škádlila ve famfrňáku.

Mnohokrát jsem se chtěl vyláznit v jedné z mnoha louží, ale to mi tentokrát nevyšlo. Člobrdice byla ostražitější než ostražitá a povídala mi něco o tom, že kdyby se do lázní ponořil, bahýnko by mi v cukuletu zmrzlo na kožíšku a bylo by to toulání. Já se ale odradit nenechal. Když jsem zmerčil malou loužičku, prosvištěl jsem jí jako zamlada. To se ví, mnohokrát jsem slyšel něco o rozumu. Ale kdo by odolal? Vždyť bahýnko ták krásně voní. A jak zdravé pro kožíšek je.

Toulal jsem se Brdy, tlapkal jsem super bájo lesní cestou plnou louží a než jsem se nadál, tlapkal jsem cestou schovanou mezi mladými rozčepýřenými stromy. Protlapkal jsem mezi stromy, když se stromy rozestoupily a já zmerčil meteoradar v celé jeho kráse.

Zmerčil jsem meteoradar na místě mne ták dobře známém. Stál stále na rozcestí v přírodě, která se nezměnila. Stál hrdě v hlubokém lese a čněl do výšky.

Jen co jsem meteoradaru zmerčil, posadil jsem se. V kebuli se mi honila myšlenka za myšlenkou, otázka za otázkou, ale já si nedokázal odpovědět. Meteoradar na vrcholu Praha není pohádkový jako okolní příroda. Není ani pohádkový jako brdské stavby. Není krásný ani tajemný jako nespočet brdských míst. Ale i přesto je jedním z mála brdských míst hojně navštěvovaným člobrdy.

Líbí se vám mé příběhy a mou knihu doma ještě nemáte? Nevadí ;) Kniha je stále v prodeji a zakoupit si jí můžete zde: https://www.bookla.cz/eshop/zbozi/10000422.

 

Tip na ubytování

 

Až se v mých stopách kamarádi vydáte a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím hotel Pod Kokšínem. Hotel se nachází na samotném okraji CHKO Brdy, odkud je to jen co by pro kostičku dosvištěl do pohádkové přírody.