Křížek

 

Kraj: Plzeňský 

 

Okres: Plzeň - jih

 

GPS souřadnice: 49.5874864N, 13.7292592E

 

Křížek naleznete zde: https://mapy.cz/s/kafapojahu

Dnes vás zavedu ke křížku nedaleko vysílače Na Burku, ke kterému jsem se vypravil, když jsem se vydal ve stopách mé knihy S Tuláčky cestou necestou.

Byl krásný zimní den. Po sněhu nebylo ani památky, ale mrzlo, až se člobrdici červenaly líce. Byť Puňťa zářil na obloze a svými paprsky dělal pohádkový brdský les ještě pohádkovějším, teplo opravdu nebylo. V tento krásný den jsem se po boku ségruše a člobrdice toulal hlubokými lesy mých oblíbených Brd a těšil jsem se z míst mne ták dobře známých.

Tlapkal jsem do mírného kopečka a užíval si toulání tak, jak to umím jen já. Co chvilku jsem svištěl po boku ségruše po zpevněné cestě do mírného kopečka a dělal jsem psí kusy. Co chvilku jsem tou samou cestou svištěl z kopečka zpátky k člobrdici a měl jsem obrovskou radost, když jsem k člobrdici dosvištěl a byl jsem podrbán.

Když jsem v klidu tlapkal po boku člobrdice do mírného kopečka, kochal jsem se přírodou. Všude kam očadlo dohlédlo, rostly vysoké stromy. Pod stromy merčil jsem koberce mechu i borůvčí, merčil jsem tajemné pěšinky vedoucí neznámo kam. Tak rád bych se vydal po pěšince do hlubokého lesa, tak rád bych svištěl slalom mezi stromy. Ale nešlo to. Po pravé tlapce jsem měl parádní sráz a po tlapce levé parádní kopec. Byl jsem moc rád, že tlapkám cestou napříč kopcem a prudkému stoupání a klesání se vyhýbám. 

Tlapky mne nesly stále kupředu. Čím déle jsem tlapkal pohádkovým lesem, tím radostnější jsem byl. Čím radostnější jsem byl, tím více jsem si do kroku vrtěl chvostem. Čím více jsem si vrtěl chvostem, tím větší psí kusy jsem dělal.

Nejenom se ségruší jsem dělal psí kusy. Dokonce i s Puňťou jsem si hrál. Mnohokrát jsem se schoval mezi stromy, a jakmile jsem zmerčil Puňťu v celé jeho kráse jak září mezi stromy, vyštěkl jsem na něj. Poposkočil jsem si radostí a už jsem tlapkal kupředu hledat další místo, odkud bych na Puňťu štěknul.

Cesta mi šla krásně od tlapek a než jsem se nadál, byl jsem na kopečku. Jen co jsem se rozhlédl, zmerčil jsem místo mne ták dobře známé. Po mé pravé tlapce, jen pár krůčků přede mnou, zmerčil jsem malý křížek. Skočil jsem pár dlouhých skoků a byl jsem u svého cíle. Byl jsem u křížku, ke kterému se moc rád vracím. A víte proč kamarádi? Protože tento křížek vybízí k zastavení. Vybízí k zastavení nejenom svým umístěním v nádherné přírodě. K zastavení vybízí i proto, že je na něm pro poutníky vzkaz. Na kříži je napsáno: Poutníče postůj a pomodli se.

Líbí se vám mé příběhy a mou knihu doma ještě nemáte? Nevadí ;) Kniha je stále v prodeji a zakoupit si jí můžete zde: https://www.bookla.cz/eshop/zbozi/10000422. Kdo by chtěl mou knihu s věnováním, napište mi.

 

Tip na ubytování

 

Až se v mých stopách kamarádi vydáte a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím hotel Pod Kokšínem. Hotel se nachází na samotném okraji CHKO Brdy, odkud je to jen co by pro kostičku dosvištěl do pohádkové přírody.

uvedený obrázek a nadpis.